bluEvolution - 170111 waldek - UNREGISTERED VERSION

Hladať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

bluEvolution

Plastové okná bluEvolution - vyvinuté hlavne pre nízkoenergetické a pasívne domy

Okná Salamander sú reprezentované vysoko kvalitným PVC s briliantovo bielou farbou a ľahkou údržbou. Šesťkomorový profil so stredovým tesnením ponúka dlhodobo najlepšie tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti a tým menšie náklady na energie.

Nový systém, nový štandard 1,0 pre okno budúcnosti.

Salamander okná ponúkajú elegantný a pritom klasický dizajn profilu, stredové tesnenie a v neposlednom rade výborné tepelno-izolačné vlastnosti

bluEvolution spája pokročilé špičkové technológie s moderným jednoduchým dizajnom pre nové generácie prvotriednych okien. Jedinečná stavebná hĺbka 92mm vytvára neprekonateľnú tepelnú izoláciu a lepšiu energetickú účinnosť. Spojením so štíhlou pohľadovou výškou len 118mm, svetelným ziskom cez veľkú svetlosť okna a zo 100%-tnou recyklovateľnosťou plastu, je bluEvolution okenný systém budúcnosti.
bluEvolution je v mnohých ohľadoch to správne rozhodnutie pre Vašu novostavbu, prestavbu, alebo Vašu renováciu.

Okná pre pasívne domy

Pri bývanie v pasívnom dome nielen ušetríte za energie, ale tiež budete mať v interiéri zdravú klímu. K tomu všetkému potrebujete predovšetkým špeciálne plastové okná vhodné aj pre energeticky úsporné stavby.

Pokiaľ ide o klimatické zmeny a nedostatok zdrojov energie chce mať každý investor čisté svedomie. Ušetriť náklady na vykurovanie by chcel každý. Vzhľadom na extrémne dobrú tepelnú izoláciu bluEvolution potrebujete podstatne nižšiu spotrebu energie na vykurovanie Vášho bytu či domu. Tým sa šetria prírodné zdroje a zmenšuje sa podiel škodlivého CO2 v ovzduší. Ako zakladajúceho člena Recycling initiative Rewindo nám predovšetkým záleží na ochrane životného prostredia.

Preto je tento spôsob myslenia tiež základom pre budúce generácie okien bluEvolution
. Likvidácia a materiálová recyklácia všetkých okenných profilov tvorí uzavretý recyklačný kruh. Bezvýhradnou ekologickou výhodou plastu a ocele je, že všetky časti profilového systému bluEvolution sú 100%-tne recyklovateľné.

Konečne prichádza dokonale izolačné okno nie len ako jednotlivé komponenty, ale v harmonickej súhre na tento ciel optimálne navrhnutý profilový systém bluEvolution
.

Systém bluEvolution ponúka:

 •    Ešte lepšie tepelnoizolačné vlastnosti vďaka možnosti zasklenia až do hrúbky skla 60mm.

 •    Uf = 1,0 W/m2K pri štandardnej výstuhe.

 •    Uf = 0,94 W/m2K pri Thermtec výstuhe (výstuha s prerušeným tepelným mostom)

 •    jedinečná tepelná izolácia pri stavebnej hĺbke 92mm.

 •    Možnosť aj lepenie skla.

 •    Rovnaká výstuha pre rám a aj krídlo, preto je výrobný proces jednoduchší s menšími nákladmi.

 •    Elegantné línie spojené so štíhlou pohľadovou výškou rámu s krídlom len 118mm.

 •    Vďaka špeciálnej konštrukcii komory pre výstuhy a samotnej výstuhy je zabezpečený bezpečný prenos zaťaženia aj pri veľkej hmotnosti skla.

 •    Konvenčný profilový systém (PVC + výstuha) bez formálnych alebo funkčných obmedzení v bielom ale aj farebnom prevedení.

 •    Tesniaci systém s dvomi dorazovými a jedným stredovým tesnením.

 •    Jednoduchá, bezproblémová recyklácia.

 •    Harmonická súhra medzi konvenčnými a inovatívnymi technológiami.

 •    Made in Germany Všetky steny profilu v hrúbke RAL A.

Nová generácia profilov bluEvolution dosahuje aj napriek konvečnej technológii (PVC + výstuha) bezkonkurenčné hodnoty Uf. Stavebná hĺbka 92mm prináša najlepšiu tepelnú izoláciu. Nízka pohľadová výška rámu spolu s krídlom len 118mm spĺňa všetky estetické nároky. Týmto bluEvolution určuje trend nízkych (úzkych) a jasných tvarov, línií.

Technická špecifikácia:

Stavebná hĺbka rámu

92mm, krídla až 118mm

Počet komôr

6 komorový systém

Hrúbka vonkajších stien

3 mm

Dorazový systém

tesnenia EPDM (Guma) a nie TPE (Plast) tým je zabezpečená takmer „hermetická“ tesnosť okna

Tepelná izolácia systému

5 komorový profil Uf = 1,3 W/m²K, 7 komorový profil Uf = 1,2 Uf = 1,0 W/m²K pri štandardnej výstuhe, Uf = 0,94 W/m²K pri Thermtec výstuhe (výstuha s prerušeným tepelným mostom), Uf = 0,83 W/m²K bez výstuhy

Tepelná izolácia okien Uw

záleží od zasklenia, od použitého skla

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky